Autor Wątek: WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - wyborcza ściąga  (Przeczytany 878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - wyborcza ściąga
« dnia: 14 - Październik - 2018 - 20:23:48 »





Wielu z Nas zadaje sobie pytanie pytania: gdzie i jak głosować a także co zmieniło się w samych wyborach?


Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od godz. 7:00 do 21:00. Tego dnia będziemy wybierali prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych.

Aby zagłosować, należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Przed przystąpieniem do głosowania przedstawimy go komisji wyborczej. Wówczas otrzymamy kartę do głosowania. W większości obwodów karta będzie miała formę płachty. W gminach liczących powyżej 20 000 mieszkańców, a także w wyborach do rady powiatu czy sejmiku województwa karta może mieć formę książeczki, czyli trwale połączonych kartek.

Otrzymanie karty należy stwierdzić własnoręcznym podpisem w odpowiedniej rubryce spisu wyborców (wzór karty do głosowania).

Z kartą do głosowania udajemy się do miejsca w lokalu wyborczym zapewniającego tajność głosowania. Tam w sposób niewidoczny dla innych osób możemy oddać swój głos, zapoznając się wcześniej z informacjami zawartymi na karcie.

Co istotne, w wyborach samorządowych trzeba głosować w miejscu stałego zamieszkania, gdzie należymy do lokalnej społeczności. W odróżnieniu od wyborów prezydenckich lub parlamentarnych - nie ma możliwości oddania głosu w innym kręgu wyborczym niż ten, do którego należy wyborca. Jedyną możliwością jest złożenie wcześniej odpowiedniego wniosku.

Ordynacja wyborcza została zmieniona. Wybory samorządowe 2018 przebiegać będą według nowych zasad, dotyczących zarówno samego przebiegu wyborów, zgłaszania kandydatów, jak i funkcjonowania samorządów lokalnych.

Ordynacja wyborcza to zbiór zasad, zgodnie z którymi przeprowadzane są wybory, wyłaniani są zwycięzcy i przydziela się mandaty np. radnych. Wszystkie aktualne przepisy dotyczące ordynacji wyborczej publikowane są w Kodeksie wyborczym.

Zmiany w ordynacji wyborczej
Pamiętaj, że wybory samorządowe 2018 będą odbywały się na innych zasadach niż dotychczasowe. Do tej pory przy wyborach pracowała w każdym lokalu obwodowa komisja wyborcza, której zadaniem było sprawdzenie, czy wszystko w lokalu jest przygotowane do głosowania zgodnie z przepisami, przeprowadzenie głosowania oraz liczenie głosów. Członkowie komisji często siedzieli w lokalach wyborczych do późnej nocy.
Cytuj
Od wejścia w życie znowelizowanej ordynacji wyborczej, komisje będą dwie w każdym lokalu wyborczym - pierwsza będzie czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a zadaniem drugiej będzie liczenie głosów po zamknięciu lokali.

Jak oddać ważny głos?
Za pomocą znaku „x” oddajemy swój głos. Kodeks wyborczy określa go jako co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Jak głosować na radnego?
W mniejszych gminach (liczących do 20 000 mieszkańców) głosujemy na określonego kandydata, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata.

Jak głosować na prezydenta miasta?
Wyborca głosuje tu, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów.

Nasz głos będzie nieważny, gdy:
- na karcie do głosowania postawimy znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub
- nie postawimy znaku „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska żadnego kandydata lub
- postawimy znak „x”w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego z listy już po wydrukowaniu kart (informacja o takim kandydacie powinna znajdować się na plakatach w lokalu wyborczym).


Nr
Adres
Granice obwodu
1
Osiedlowy Dom Kultury "Kubiczek"
ul. Główna 54
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ROGI - cały obszar osiedla
2
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 20
ul. Archimedesa 25
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ZACHÓD - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Archimedesa-numery nieparzyste od 17 do końca i numery parzyste od 10 do końca, Artylerzystów, Gazowa, Grenadierów, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Jasińskiego, Kanonierów, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Koszarowa, Ignacego Łukasiewicza-numery nieparzyste od 17 do końca i numery parzyste od 8 do końca, Juliana Ursyna Niemcewicza, Pokucie, Saperska, Słowiańska, Świętojańska, Zawiszy Czarnego.
3
Publiczne Przedszkole Nr 21
ul. Filtrowa 13
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ZACHÓD - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Bolesława Chrobrego, Filtrowa, Husarska, Kadetów, Mikołaja Kopernika, Zygmunta Krasińskiego, Mikołaja z Koźla, Gustawa Morcinka, Emilii Plater, Polna, Przytulna, Leopolda Staffa, Synów Pułku, Życzliwa.
4
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 12
ul. Piastowska 30
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ZACHÓD - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Archimedesa-numery nieparzyste od 1 do 15 i numery parzyste od 2 do 8, Józefa Balwirczaka, Piastowska-numery nieparzyste od 27 do końca i numery parzyste od 16 do końca, Stolarska.
5
Oddziały Gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej
Nr 12
ul. Grzegorza Piramowicza 30
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE STARE MIASTO - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Anny, Bohaterów Westerplatte, Norberta Bończyka, Xawerego Dunikowskiego-numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 14 do końca, Karpacka, Marii Konopnickiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Ignacego Łukasiewicza-numery nieparzyste od 1 do 15 i numery parzyste od 2 do 6, Pamięci Sybiraków, Piastowska-numery nieparzyste od 1 do 25 i numery parzyste od 2 do 14, Grzegorza Piramowicza, plac Rady Europy, Władysława Planetorza, Józefa Poniatowskiego, Portowa-numery nieparzyste od 1 do 35 i numery parzyste od 2 do 28, promenada księdza Ludwika Rutyny, Rynek, Sądowa, Wyspa, Zamkowa, Gabrieli Zapolskiej, Złotnicza, Stefana Żeromskiego.
6
Dom Kultury "Koźle"
ul. Skarbowa 10
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE STARE MIASTO - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Antoniego Czechowa, dr Wojciecha Czerwińskiego, Isaaka Dunajewskiego, Garncarska, 24 Kwietnia, Bolesława Limanowskiego, Lwowska, plac Raciborski, Racławicka, Franklina Delano Roosevelta, Henryka Sienkiewicza, Skarbowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Jana Smolenia, Spółdzielców, Stara Odra, Targowa.
OSIEDLE POŁUDNIE - cały obszar osiedla.
7
Zespół Szkół Specjalnych
ul. Ignacego Krasickiego 10
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE KŁODNICA - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Agrestowa, Błonie, Bursztynowa, Jana Cybisa, Dobra, Wojciecha Drzymały, Xawerego Dunikowskiego-numery nieparzyste od 1 do 19 i numery parzyste od 2 do 12, Piotra Gaszowca, Gminna, Mikołaja Goltberga, Jerzego Góreckiego, Marcina Helwiga, Jagiellońska, prof. Karola Joncy, Kłodnicka-numery nieparzyste od 1 do 31 i numery parzyste od 2 do 28, Kowalska, Ignacego Krasickiego, Franciszka Krzyszowca, Leśna, Litewska, Bernarda Mikusza, Miodowa, Sławomira Mrożka, Nektarowa, Olszowa, Osiedlowa, Piaskowa, Promyk, Przedwiośnie, Ignatzego Richtera, Wita Stwosza, Wisławy Szymborskiej, Leonida Teligi, księdza Józefa Tischnera, Ustronie, plac Richarda Wagnera, Wałowa, Stanisława Wyspiańskiego, Żabieniecka.
8
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 15
ul. Karola Szymanowskiego 19
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE KŁODNICA - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Józefa Chełmońskiego, Elewatorowa, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Grzybowa, Jasna, Kasztanowa, Kłodnicka-numery nieparzyste od 33 do końca i numery parzyste od 30 do końca, Kłosowa, Juliusza Kossaka, Krzywa, Jacka Malczewskiego, Marynarska, Piotra Michałowskiego, Młynarska, Gabriela Narutowicza, Pocztowa, Portowa-numery nieparzyste od 37 do końca i numery parzyste od 30 do końca, Sportowa, Karola Szymanowskiego, Wandy, Żeglarska.
9
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 5
Tadeusza Kościuszki 41
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE POGORZELEC - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Armii Krajowej, Fryderyka Chopina, Koszykowa, Kozielska, Juliusza Ligonia-numery nieparzyste od 33 do 35 oraz numery parzyste od 36 do 38, Młyńska, Stanisława Moniuszki, Odrzańska, Ignacego Paderewskiego, Stara, Tartaczna, Henryka Wieniawskiego.
10
Oddziały Gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej
Nr 11
ul. Piotra Skargi 11
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE POGORZELEC - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Arki Bożka, Józefa Bema-numery nieparzyste od 1 do 9 i numery parzyste od 2 do 20, Janusza Korczaka, Tadeusza Kościuszki-numery nieparzyste od 1 do 19 oraz numery parzyste od 2 do 12, Juliusza Ligonia-numery nieparzyste od 1 do 31 oraz numery parzyste od 2 do 34, Mikołaja Reja, gen. Władysława Sikorskiego, Piotra Skargi-numery nieparzyste od 1 do 13 i numery parzyste od 2 do 22, Jana Sobieskiego, Towarowa
11
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 5
Tadeusza Kościuszki 41
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE POGORZELEC - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Cicha, Dębowa, Józefa Elsnera, Gliwicka, Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki-numery nieparzyste od 21 do końca oraz numery parzyste od 14 do końca, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Przechodnia, Juliusza Słowackiego, Żwirki i Wigury.
12
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 11
Aleja Partyzantów 30
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE POGORZELEC - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Róż, Bławatków, Bratków, Goździków, Konwalii, Krokusów, Niezapominajek, plac Pamięci Rodła, Piotra Skargi-numery nieparzyste od 15 do końca i numery parzyste od 24 do końca, Sosnowa, Zielona.
13
Publiczne Przedszkole Nr 23
ul. Wierzbowa 4
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE POGORZELEC - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Partyzantów, plac Jana Surzyckiego, Wierzbowa, Józefa Bema-numery nieparzyste od 9a do końca i numer parzysty 22.
14
Siedziba Rady Osiedla "Kuźniczka"
Grunwaldzka 83
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE KUŹNICZKA - cały obszar osiedla.
15
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Jana Matejki 19
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 1 do 17 i numeru parzyste od 2 do 14, Konstantego Damrota-numery nieparzyste od 1 do 9 i numery parzyste od 2 do 24, Dworcowa, Jana Dzierżonia, Aleksandra Głowackiego, Krótka, Jana Matejki, Karola Miarki, plac Grunwaldzki, plac Wolności, Powstańców, Pusta, Słoneczna, Romualda Traugutta, Wąska.
16
Oddziały Gimnazjalne przy Publicznej Szkole Podstawowej
Nr 6
ul. 1 Maja 3
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Konstantego Damrota-numery nieparzyste od 11 do końca i numery parzyste od 26 do końca, 11 Listopada, 1 Maja-numery nieparzyste od 1 do 7 i numery parzyste od 2 do 12, Pionierów-numery parzyste od 2 do 4a.
17
Dom Kultury "Chemik"
Aleja Jana Pawła II 27
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 19 do 37 i numery parzyste od 16 do 38, Aleja Ignacego Lisa, Aroniowa, Astrów, Bałtycka, Henryka Dąbrowskiego, Grunwaldzka-numery nieparzyste od 1 do 67 i numery parzyste od 2 do 66, Jagodowa, Jarzębinowa, Doktora Judyma, Kanałowa, Kościelna, Malinowa, Miła, Morelowa, Nowa, Parkowa, Piękna, Pionierów-numery nieparzyste od 1 do 3f, plac Młodzieży, Pogodna, Poprzeczna, Poziomkowa, Północna, Przyjemna, Kazimierza Pułaskiego, Zamknięta, Zaścianek, Zgodna.
18
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 6
ul. Pawła Stalmacha 20
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Romana Dmowskiego, Harcerska-numery nieparzyste od 1 do 11 i numery parzyste od 2 do 10, Józefa Lompy, 1 Maja-numery nieparzyste od 9 do końca i numery parzyste od 14 do końca, Plebiscytowa, Pawła Stalmacha.
19
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 9
ul. Jurija Gagarina 3
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Biały Ług, Jurija Gagarina, Harcerska-numery nieparzyste od 13 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Wojska Polskiego.
20
Publiczne Przedszkole Nr 22
ul. 9 Maja 4
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Kosmonautów, 9 Maja, Pionierów-numery nieparzyste od 5 do 7 i numer parzysty 6.
21
Publiczne Przedszkole Nr 24
ul. Leszka Białego 7
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE PIASTÓW - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery parzyste od 46 do 48, Bolesława Krzywoustego-numery parzyste od 2 do 10, Bulwar Wschodni, Leszka Białego, Karola Chodkiewicza, Walentego Fojkisa, Romana Horoszkiewicza, Zygmunta Kuczyńskiego, Władysława Łokietka, Alfonsa Zgrzebnioka.
22
Publiczne Przedszkole
Nr 26
ul. Bolesława Śmiałego 5
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE PIASTÓW - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Bolesława Krzywoustego-numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Kazimierza Wielkiego.
23
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 19
ul. Mieszka I 4
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE PIASTÓW - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Aleja Jana Pawła II-numery nieparzyste od 39 do końca i numery parzyste od 50 do końca, Dobrawy, Królowej Jadwigi-numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 2 do 8, Mieszka I, Przemysława II, Bolesława Śmiałego.
24
Budynek Administracji Osiedla Nr 5 Klub "Kajtek"
ul. Królowej Jadwigi 10
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE PIASTÓW - część osiedla, w skład której wchodzą ulice: Adama Benisza, Karola Gajdzika, Wojciecha Korfantego, Augustyna Kośnego, Królowej Jadwigi-numery parzyste od 10 do końca, Janusza Meissnera.
25
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 3
ul. Ignacego Mościckiego 14
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE AZOTY - cały obszar osiedla. .
26
Dom Kultury "Lech"
ul. Wyzwolenia 7b
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE BLACHOWNIA - cały obszar osiedla.
27
Siedziba Rady Osiedla Lenartowice
ul. Nowowiejska 8
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE LENARTOWICE - cały obszar osiedla.
28
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 10
ul. Szkolna 3
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE PRZYJAŹNI - cały obszar osiedla.
29
Zespół Szkolno-Przedszkolny
Nr 1 (PSP nr 18)
ul. Jana Brzechwy 80
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE CISOWA - cały obszar osiedla.
30
Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej Miejsce Kłodnickie
ul. Szpaków 11
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE MIEJSCE KŁODNICKIE - cały obszar osiedla.
31
Publiczna Szkoła Podstawowa
Nr 16
ul. Sławięcicka 96
Kędzierzyn-Koźle
OSIEDLE SŁAWIĘCICE - cały obszar osiedla.
32
Szpital Zespolony
ul. Doktora Judyma 4
Kędzierzyn-Koźle
Szpital Zespolony w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Doktora Judyma 4 w Kędzierzynie-Koźlu
33
Szpital Zespolony
ul. Franklina Delano Roosevelta 2
Kędzierzyn-Koźle
Szpital Zespolony w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Franklina Delano Roosevelta 2 w Kędzierzynie-Koźlu
34
Dom Pomocy Społecznej
ul. Zielna 1
Kędzierzyn-Koźle
Dom Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Zielna 1 w Kędzierzynie-Koźlu
35
Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego
ul. Racławicka 10
Kędzierzyn-Koźle
Oddział Zewnętrzny w Kędzierzynie-Koźlu Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, ul. Racławicka 10 w Kędzierzynie-Koźlu


Kandydaci na Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle w wyborach samorządowych 2018

1. Sabina Nowosielska
2. Andrzej Chrzanowski
3. Andrzej Mazur
4. Marek Piasecki


Kandydaci do Rady Powiatu Kędzierzyn-Koźle w wyborach samorządowych 2018.

OKRĘG nr 1 - Kandydaci do Rady Powiatu Kędzierzyn-Koźle
Osiedla: Rogi, Południe, Zachód, Stare Miasto, Kłodnica, Pogorzelec, Kuźniczka
- liczba mandatów - 6

Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Twers Bożena   
2. Komor Antoni Alfons   
3. Danielski Rafał   
4. Winnicka Ewa Mariola   
5. Potęga Henryk Jan   
6. Bulak Katarzyna Jolanta

Lista nr 15 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
1. Gisman Józef Andrzej   
2. Wczasek Waldemar   
3. Reszka Sabina Maria   
4. Plonka Anna Elżbieta   
5. Sołga Bernard Armin   
6. Dudek Małgorzata Iwona   
7. Augustyniak Ewa   
8. Barteczko Daniel Józef

Lista nr 16 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Szymański Dariusz Jan   
2. Masełko Paweł Jan   
3. Migocz Izabela Monika   
4. Węgrzyn Stanisław Mieczysław   
5. Ceglarek Danuta Anna   
6. Jellinek Anna   
7. Gohla Patrick Joachim   
8. Wencel Robert Dominik

Lista nr 14 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Olejnik Rafał Adam   
2. Szczepańska-Majcher Barbara   
3. Derej Karolina Antonina   
4. Rajhel Wojciech Jan   
5. Nowak Jadwiga Barbara   
6. Nepelska-Żak Anna Maria   
7. Pawlik Przemysław Piotr

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Krebs Andrzej Sławomir   
2. Dziuba Dorota Wiktoria   
3. Mateja Grzegorz Sławomir   
4. Błach Krzysztof Stanisław   
5. Fuławka Grzegorz   
6. Domeracka Elżbieta Helena   
7. Kryś Lidia Jadwiga   
8. Majer Mieczysław

OKRĘG nr 2 - Kandydaci do Rady Powiatu Kędzierzyn-Koźle
Osiedla: Śródmieście, Piastów, Blachownia, Przyjaźni, Lenartowice, Cisowa, Sławięcice, Miejsce Kłodnickie, Azoty
- liczba mandatów - 7

Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Delewicz Edward Marcin   
2. Widłak Artur Fryderyk   
3. Witko Tadeusz   
4. Chęć Hanna Magdalena   
5. Kielesińska Genowefa   
6. Lewandowska Maria   
7. Kowalczyk Anna Beata   
8. Giet Adam Dariusz      
9. Będkowski Stanisław

Lista nr 15 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
1. Rosenhof Jerzy Augustyn   
2. Swoboda Sylwia Benedykta   
3. Żukowska Lidia Helena   
4. Szip Beata Maria   
5. Krawiec Martyna Teresa   
6. Wieczorek Gabriela Maria   
7. Przygoda Piotr Paweł   
8. Pirog Adam Edward   
9. Bonk Łukasz Marek

Lista nr 16 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Tudaj Małgorzata Cecylia      
2. Jahn Piotr Józef   
3. Kuźbida Jadwiga   
4. Jankowska Bożena Małgorzata   
5. Kodź Grzegorz Stanisław   
6. Szyndzielorz Magdalena Urszula   
7. Radłowski Tomasz Janusz   
8. Łotecka Bożena   
9. Mankiewicz Grzegorz Bogdan

Lista nr 14 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Wantuła Tomasz Paweł   
2. Pokorska-Młodzińska Olga   
3. Chodakowski Marek Władysław   
4. Krywionek Dariusz Piotr   
5. Daroszewski Tomasz Jarosław   
6. Mazur Magdalena Anna   
7. Beasraba Arleta Magdalena   
8. Droszczak Tadeusz Michał

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Lachowicz Andrzej    
2. Kutyła Piotr   
3. Januszek Ewa Katarzyna   
4. Smaga Wioletta Ewa   
5. Zwarycz Mariusz Piotr   
6. Emerling Ewa Bogumiła   
7. Pałys Jerzy Kazimierz   
8. Szostak Izabela Małgorzata
9. Janik Krzysztof Rafał

OKRĘG nr 3 - Kandydaci do Rady Powiatu Kędzierzyn-Koźle
Gminy: Pawłowiczki, Reńska Wieś
- liczba mandatów - 4

Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Błaszczak Kinga Karolina   
2. Brunagiel Andrzej Michał   
3. Wąsik Piotr Dawid      
4. Mrozek Irena Emilia

Lista nr 15 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
1. Wojciechowski Marian   
2. Froelich Marek Józef   
3. Wołowska Barbara Maria   
4. Ksoll Maria Jolanta   
5. Wielgan Angelika Katarzyna   
6. Greinert Jan Stefan

Lista nr 16 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Mroczko Jadwiga Teresa   
2. Belko Jolanta Małgorzata      
3. Lewczak Andrzej Stanisław   
4. Szulka Janusz Czesław   
5. Stalmasińska Elżbieta Mariola   
6. Sudoł Ryszard Henryk

Lista nr 14 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Bula Arnold Józef   
2. Machulak Adam Antoni   
3. Marzec Dominika Maria   
4. Rzeżacz Jolanta   
5. Trautberg Fryderyk Paweł

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Szklarczyk Sebastian   
2. Konoka Mariusz Albin   
3. Friedla Piotr Patryk      
4. Goliat Urszula Maria   
5. Winkler Renata Maria   
6. Krauz Ewa Halina

OKRĘG nr 4 - Kandydaci do Rady Powiatu Kędzierzyn-Koźle
Gminy: Bierawa, Cisek, Polska Cerekiew
- liczba mandatów - 4

Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Zaremba Żaklina   
2. Matula Marek Jacek   
3. Krupa Sabrina Beata
4. Skolik Renata      
5. Piasecki Paweł Kazimierz   
6. Żaczek Dariusz Mirosław

Lista nr 15 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
1. WróbelL Danuta Maria   
2. Parys Alojzy Jan   
3. Smal Ireneusz   
4. Ryborz Paweł Alojzy   
5. Weleda-Sitek Sonia Elżbieta   
6. Kubica Joanna Marta

Lista nr 16 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Chromik Henryk   
2. Dzimiera Łucja   
3. Piróg Bronisław   
4. Neuwald Lucyna Agnieszka
5. Chałat Krzysztof   
6. Kornas Dominika Zuzanna

Lista nr 14 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Machulak Mariusz Janusz   
2. Piątek Marek Stanisław   
3. Wolny Łukasz Waldemar   
4. Pieczonka Lidia Natalia
5. Olszynka Ewa

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Damboń Jan Jerzy   
2. Podgórska Wiesława Maria   
3. Gajewska Sylwia Sonia   
4. Emereling Andrzej Grzegorz   
5. Połulich Monika
6. Cieślak Jan


Kandydaci do Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w wyborach samorządowych 2018.

OKRĘG NR 1 - Kandydaci do rady miasta Kędzierzyn-Koźle
Osiedle Kłodnica, Osiedle Południe, Osiedle Rogi, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Zachód

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Księski Wiesław Dariusz
2. Żarowski Jacek Mariusz
3. Jarzębski Grzegorz Piotr
4. Wiercińska Danuta Iwona
5. Giecewicz Krystyna Stanisława
6. Głaz Tadeusz Michał
7. Kluba Sylwia Anna
8. Goławski Ireneusz Wiesław

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
1. Swientek Ewald Józef
2. Drost Jerzy Maksymilian
3. Polis Małgorzata Dorota
4. Wrona Joanna Maria
5. Damboń Sonia Wiktoria
6. Born Marcin Karol
7. Czerner Piotr Paweł
8. Jona Łukasz Jan

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Nowak Michał Benedykt
2. Kopacki Andrzej Marek
3. Radka Grażyna Kazimiera
4. Odulińska Ewa Maria
5. Alabin Małgorzata
6. Młot Piotr
7. Bączkowska Teresa Maria
8. Wiśniewski Ireneusz Stanisław

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Fąfara Wiesław Kazimierz
2. Cylok-Sokołowski Grzegorz Jan
3. Caryńska Izabela Magda
4. Turemka Rafał Grzegorz
5. Bajewicz Ingryda Maria
6. Sebesta-Jabłońska Karolina Helena
7. Piechulek Rafał Rufin

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Wołkowiecki Sławomir Andrzej
2. Pabiasz Kazimierz
3. Skowron Grzegorz Antoni
4. Rogus Tomasz
5. Kucała Katarzyna Kamila
6. Mochnik Agnieszka Joanna
7. Królik Daniel Piotr
8. Mysiak Anna Maria

OKRĘG NR 2 - Kandydaci do rady miasta Kędzierzyn-Koźle
Osiedle Kuźniczka, Osiedle Pogorzelec

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Zębala Andrzej Marian
2. Wołyniec Marcin Przemysław
3. Pogródko-Pelczar Magdalena Andrzeja
4. Twers-Owsianowska Karolina Tamara
5. Nowakowski Mirosław
6. Pawlik Ewa Elżbieta
7. Krasicki Ignacy Jan

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Kopeć Andrzej Robert
2. Mińczuk Halina
3. Mrówka Dorota Agnieszka
4. Stogniew Ewa Maria
5. Blachicik Janusz Jerzy
6. Setnicka Elżbieta Maria
7. Jagiełło Wojciech Jacek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Piasecki Marek Jarosław
2. Blachucik Agata Halina
3. Kobiałka Katarzyna
4. Wantuła Sebastian Andrzej
5. Mikulska Agnieszka Patrycja
6. Kisielowska Aleksandra Jadwiga
7. Rurański Rafał Piotr

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Pszon Fabian Andrzej
2. Kraśnik Tadeusz Adam
3. Projzner Jolanta Alina
4. Mrozek Marcin Andrzej
5. Szklarczyk Anna Elżbieta
6. Hudzik Bożena
7. Lechicki Krzysztof

OKRĘG NR 3 - Kandydaci do rady miasta Kędzierzyn-Koźle
Osiedle Śródmieście

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
1. Fuchs Marek
2. Zaremba Paweł
3. Paruzel Irena Krystyna
4. Węgrzyn Bożena Jolanta
5. Rapacz Bogumił Tomasz
6. Kopacz Janusz Julian
7. Sagasz Izabela Małgorzata

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SABINY NOWOSIELSKIEJ - KOALICJA OBYWATELSKA
1. Maruszczak Artur Grzegorz
2. Czubek Ewa Daria
3. Dysarz Katarzyna Aleksandra
4. Rusak Witold
5. Białas Hanna Urszula
6. Zajfert Stanisław
7. Artuna Sylwia Maria

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI Z MARKIEM PIASECKIM
1. Chudomięt Grzegorz Józef
2. Kulińska Grażyna Ewa


 

Offline mała13

Odp: WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - wyborcza ściąga
« Odpowiedź #1 dnia: 18 - Październik - 2018 - 18:42:36 »
Dzięki, wydrukowałam sobie ściągę na niedzielne wybory  :D ;) :super:
 

Offline unit

Odp: WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - wyborcza ściąga
« Odpowiedź #2 dnia: 19 - Październik - 2018 - 15:00:15 »
Aby Nasz głos w wyborach był WAŻNY - na 1-karcie do głosowania oddajemy tylko 1-GŁOS - a w kratce przy kandydacie musi być umieszczony znak X czyli dwie przecinające się linie.

Wszelakie ptaszki, kołeczka czy znaczki w postaci kropek - czynią nasz głos - NIE WAŻNYM :exclaim:

Nie wolno przedzierać kartki ani uszkadzać jej w jakikolwiek sposób - to też będzie GŁOS NIE WAŻNY :exclaim:

Nowością na kartach do głosowania, będzie też logo-znaczek przynależności partyjnej przy kandydacie.
 

Offline aBuZaBi

Odp: WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - wyborcza ściąga
« Odpowiedź #3 dnia: 21 - Październik - 2018 - 15:38:47 »
Dzięki, wydrukowałam sobie ściągę na niedzielne wybory  :D ;) :super:
Niezły pomysł, chyba tez tak zrobię :)