Autor Wątek: Apple - początek problemów ?  (Przeczytany 2995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alan

  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Pogorzelec
Apple - początek problemów ?
« dnia: 16 - Luty - 2016 - 13:56:30 »
Apple ponownie oskarżone o kradzież patentów! Czy to początek końca tej firmy?
Cytuj
Od jakiegoś czasu firma Apple przeżywa "lekki" kryzys wizerunkowy. Firmie z Cupertino zarzuca się coraz częściej kompletny brak wizji rozwoju i stagnację od czasu śmierci Steve'a Jobs. Pojawia się też coraz więcej problemów związanych z własnością patentów, a gdyby tego było mało - firma kolejny raz kopie pod sobą dołki w postaci tzw. "Błędu 53". Teraz do tego "zestawu" dołącza firma Immersion, której Apple rzekomo ukradło kolejny patent.

Wokół Apple'a jest ostatnio dość głośno, o problemach firmy kilkakrotnie w ostatnim czasie pisały rożne media.
Tylko od początku grudnia 2015 nazbierało się sporo problemów:

- grudzień 2015 - Wściekli użytkownicy iPhone'ów 4S pozywają Apple. Okazuje się, że użytkownicy tego smartfona są tak zirytowani działaniem systemu iOS 9 na swoich telefonach, że pozywają Apple. Aktualizacja miała bowiem podnieść wydajność urządzeń, a jak się okazuje - spowolniła je.

- grudzień 2015 - Apple nie płaci podatków? Teraz straci 318 mln euro za oszustwa. Włoska filia Apple'a zgodziła się zapłacić 318 mln euro w związku z oskarżeniami o oszustwa podatkowe - poinformował włoski urząd podatkowy. Dziennik "La Repubblica" podaje za fiskusem, że w latach 2008-2013 firma nie odprowadziła 880 mln euro.

- styczeń 2016 - Rok 2015 minął pod znakiem dziur w systemach Apple'a. Według zestawienia opracowanego przez CVE Details, najwięcej ujawnionych i załatanych luk bezpieczeństwa miały systemy OS X i iOS.

- styczeń 2016 - Nowe telefony bez wyjścia słuchawkowego? Tego chce Apple. To nie jest informacja oficjalnie potwierdzona, ale pojawia się coraz więcej wiarygodnych przecieków, mówiących o tym, że Apple ma zrezygnować z wejścia słuchawkowego (smartfony miałyby być dzięki temu jeszcze cieńsze). Zamiast tego pewnie czekałaby użytkowników przymusowa przesiadka na słuchawki bezprzewodowe.

- styczeń 2016 - No i się wydało - Google płaci Apple'owi duże pieniądze. To taka mała rysa na "nieskazitelnym" wizerunku Apple'a. Tylko w 2014 roku Google zapłaciło Apple za preferowanie swojej wyszukiwarki aż miliard (1 000 000 000) dolarów!

- styczeń 2016 - Eksperci: Apple się kończy. Musi znaleźć inną niszę. Według specjalistów, obecne produkty Apple'a nie gwarantują wzrostu zysków w przyszłości. Co się dziwić? Są to najzwyczajniej odgrzewane kotlety (w większej mierze).

- luty 2016 - Apple za kolejne świadome kradzieże patentów będzie musiał zapłacić 625 milionów dolarów. Amerykański sąd federalny w stanie Teksas uznał, że koncern Apple jest winny świadomego naruszenia czterech patentów firmy VirnetX. Na rzecz poszkodowanego podmiotu zasądzono odszkodowanie w wysokości 625,6 mln dolarów - jak informują media.

- luty 2016 - Tim Cook podczas finału Super Bowl robi swoim iPhonem zdjęcie o fatalnej jakości. Internauci doradzają mu kupno Samsunga. Wziął do ręki swojego iPhone'a, zrobił zdjęcie i umieścił je w serwisie Twitter. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jakość fotografii, a raczej jej brak. Na próżno szukać w niej ostrości, obraz jest rozmazany i zdecydowanie coś poszło nie po myśli autora.

- luty 2016 - Będzie gigantyczny pozew zbiorowy przeciwko Apple? "Błąd 53" w iPhone'ach. "Błąd 53" blokuje urządzenie i zamienia je - dosłownie - w bezwartościową cegłę. Użytkownik traci wszystkie dane a smartfon się już nie włączy. Dlaczego? Apple, dbając o "dobro" użytkowników i ich "bezpieczeństwo" w ten sposób zniechęca do nieautoryzowanych napraw.

- luty 2016 - Uważaj! iPhone i iPad - wpisanie tej daty powoduje zablokowanie urządzenia. Po prostu kolejny błąd w systemie iOS, który jest w stanie zablokować smartfona na dobre.

Teraz pojawia się kolejny problem dla Appla. Immersion to firma mająca swoją siedzibę w San Jose. Zajmuje się mechanizmami haptycznymi już od 1993 roku i jest zdania, że Apple bezczelnie ukradł jej rozwiązania i zastosował w swoich iPhone’ach i Watchach. Powód, a więc firma Immersion, twierdzi, że mechanizmy 3D Touch i Force Touch, wykorzystywane w iPhonie 6S, iPhonie 6S Plus i Apple Watch, naruszają należącą do niej i opatentowaną własność intelektualną. Mowa tu o czymś, co Immersion określa jako „shared feedback”. Chodzi o wyświetlanie przez oprogramowanie dodatkowej informacji po tym, jak użytkownik lekko wciśnie ekran dotykowy.
Immersion twierdzi również, że Apple narusza jego technikę związaną z informacją zwrotną przekazywaną użytkownikowi przez „wrażenia dotykowe” a także kilka innych, bardziej technicznych patentów. Firma Immersion domaga się zadośćuczynienia finansowego. Jak dodaje, trzy miliardy urządzeń na świecie korzysta z jej rozwiązań, a ich producenci uiszczają stosowne opłaty za licencje i nie uważa, by dla Apple’a należało robić wyjątek. Firma jest właścicielem ponad dwóch tysięcy patentów.Info z Chipa  ;)


 

Offline Ela

Odp: Apple - początek problemów ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 - Luty - 2016 - 09:11:25 »
Tego Appla wszyscy wychwalają a tu takie "kwiatki"  :evil_wink:
 

Offline mała13

Odp: Apple - początek problemów ?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 - Luty - 2016 - 12:39:21 »
Tego Appla wszyscy wychwalają a tu takie "kwiatki"  :evil_wink:

Bo dobrych rzeczy nie potrzeba wychwalać, tylko słabe są napędzane ludzką naiwnością  :D
 

Offline beno

  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Apple - początek problemów ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 - Luty - 2016 - 10:19:46 »
Są zwolennicy tej marki jak i jej przeciwnicy, jak należę do drugiej grupy z prostego powodu: nie lubię być perfidnie naciągany na cenie akcesoriów!
Dobrze że apple istnieje i jest innowacyjny, przynajmniej jest konkurencja dla Googla i Microsoftu.
 

Offline oliver

  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Południe
Odp: Apple - początek problemów ?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 - Wrzesień - 2016 - 07:59:43 »
Taka ciekawostka:

Cytuj
Apple może dostać największą karę w historii. Firma miała otrzymać nielegalną pomoc od rządu Irlandii - informuje ft.com. We wtorek, 30 września, Komisja Europejska ogłosi swój werdykt. Apple zwróci gigantyczne pieniądze?

Jak wynika z ustaleń Komisji, Apple w Irlandii miał płacić podatek od sprzedaży w Europie mniejszy niż 1 proc. Normalnie irlandzkie przedsiębiorstwa uiszczają 12,5 proc. takiej daniny.

Apple protestuje i ma nadzieję na uczciwe rozpatrzenie sprawy. - Jeśli tak nie będzie, odwołamy się - powiedział "Washington Post" prezes Apple Tim Cook. Firma nie poczuwa się do naruszenia jakichkolwiek przepisów. Odwołanie zapowiedziała też sama Irlandia.

Dochodzenie w tej sprawie, które prowadziła Komisja Europejska, trwało 3 lata. Apple ma prawo odwołać się od jej decyzji. Kara, którą może zapłacić Apple, ma być elementem walki z dużymi korporacjami, które unikają płacenia podatków - czytamy na ft.com. Jednak ze zdaniem Komisji nie zgadza się Departament Skarbu USA, który stwierdza, że działa ona jak "ponadnarodowa władza podatkowa".

To nie pierwsza taka sytuacja. Komisja Europejska ukarała już inne firmy, m.in. Fiata i Starbucksa. Mają one zwrócić pomoc odpowiednio Luksemburgowi i Holandii, jednak obie marki odwołały się od tej decyzji. Prowadzona jest także sprawa dotycząca firmy Amazon. W Irlandii „dziecko” Steve Jobsa zatrudnia ok. 5,5 tys. osób.
Czyżby to miałby być koniec Appla ?