Autor Wątek: Co dalej z placem przy ul.Wieczorka ?  (Przeczytany 2496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matfij

  • Wiadomości: 1647
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śródmieście
Co dalej z placem przy ul.Wieczorka ?
« dnia: 14 - Październik - 2012 - 08:44:02 »
Co dalej z placem przy ul.Wieczorka ?

Plac przy ul.Wieczorka w Kędzierzynie-Koźlu miał być przebudowany i tętnić życiem.

Chodzi o działkę przy ul. Wieczorka na osiedlu Powstańców Śląskich. Tu, pomiędzy blokami i brzozowym laskiem przez lata mieściło się handlowe centrum tej części miasta. Działały sklepy, bary, puby. Problem jednak w tym, że każdy z przedsiębiorców budował wg własnego "widzimisię”.

- Niektórzy stawiali porządne obiekty, a inni obskurne blaszane budy - wspomina Tamara Głogowska, mieszkanka os.Powstańców Śląskich. - Pasował jeden budynek do drugiego, jak świni siodło.

Problem ten zauważyły też władze miasta. I już wiele lat temu postanowiły, że zrobią tam porządek. Uznały, że przy Wieczorka powinno się mieścić centrum handlowo-usługowe, ale poszczególne budynki muszą wyglądać bardzo podobnie. Zmianę wizerunku tego miejsca rozpoczęto od nakazu rozbiórki szpetnych pawilonów.

- No i zaczęło się, zburzono budynki, ale jedni posprzątali po sobie wszystko, a inni zostawili gruz. Efekt jest taki, że od wielu miesięcy wygląda tu, jak przed chwilą skończyła się wojna - skarżą się mieszkańcy osiedla. I mówią, że gdyby wiedzieli, jaki będzie efekt interwencji władz miasta, to woleliby zostawić to, co było.

- A był tu sklep rybny, kilka naprawdę klimaciastych knajpek, spożywczak, a nawet fryzjer. Może nie wyglądało to pięknie, ale przynajmniej mieliśmy wszystko na miejscu. A teraz nie dość, że do sklepu trzeba iść kawałek dalej, to jeszcze zostało nam pod oknami pobojowisko - ubolewa pani Tamara.

Sekretarz miasta Wiesław Księski zapewnia, że wszystko jest na dobre drodze. - Mamy tu plan zagospodarowania przestrzennego, który zakłada, że przyszłe pawilony będą wyglądały podobnie, ale przede wszystkim estetycznie - mówi Księski. - Pięciu dzierżawców już przystępuje do przetargu na kupno ziemi. Potem od ich inwencji będzie zależało, jak szybko postawią nowe pawilony.

Niewykluczone, że ich budowa ruszy już w przyszłym roku.


Kiedyś przy ul.Wieczorka był sklep rybny, spożywczaki, kawiarnia internetowa, kilka pubów, a nawet fryzjer. Dziś jest szpecące okolicę rumowisko.

Źródło: nto.pl


 

Offline Albercik

  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dalej z placem przy ul. Wieczorka ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 - Październik - 2012 - 11:56:33 »
Może liczą, że się to samo rozłoży... jak to bywa w przyrodzie lub liczą na to, że ktoś kto potrzebuje gruz sam się tym zajmie. :bluesbrother: