Autor Wątek: Koźle - muszla koncertowa w parku nad Odrą.  (Przeczytany 5618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

Koźle - muszla koncertowa w parku nad Odrą.
« dnia: 09 - Październik - 2013 - 01:15:06 »
Koźle - muszla koncertowa w parku nad Odrą

Kędzierzyn-Koźle. Nie ma pieniędzy na amfiteatr!

Offline bodzio2

Odp: Koźle - muszla koncertowa w parku nad Odrą.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 - Październik - 2013 - 10:04:12 »
Żal ściska serce że nie można reaktywować tego fajnego miejsca w parku kozielskim. Przecież koszt wyremontowania tego obiektu nie byłby wysoki, a mieszkańcy naszego miasta mieliby gdzie odpoczywać. Pamiętam dobrze jakie fane imprezy się tam odbywały, występy zespołów muzycznych, ludowych, kabarety, a także stawało tam często wesołe miasteczko. Tak nie wiele trzeba aby umilić życie mieszkańcom naszego miasta, myślę że koszt remontu tego miejsca nie byłby większy niż remont feralnego basenu na "Azotorze", wielka szkoda! ...

Offline ages

« Odpowiedź #2 dnia: 15 - Październik - 2013 - 10:05:42 »
Następne fajne miejsce kultury z  własną "historią", szkoda że tak zaniedbane :confused:

Offline tomjun

« Odpowiedź #3 dnia: 15 - Grudzień - 2015 - 22:37:51 »
Pamiętam jak jadłem tam watę cukrową :) Fajnie by było to reanimować, ale wątpię żeby ktoś się tym zajął

Offline admin

« Odpowiedź #4 dnia: 08 - Luty - 2016 - 13:22:07 »
Ciekawy tekst o muszli koncertowej i piosenkarce z Koźla: http://kk24.pl/dziewczyna-o-anielskim-glosie-chca-nazwac-muszle-nad-odra-imieniem-teresy-iwaniszewskiej-haremzy/#comment-1728

Muszla koncertowa w parku nad Odrą dostanie szansę na nowe życie. Miasto zamierza ją odremontować. Znów będą odbywały się tam koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Pojawił się też pomysł, by nadać jej imię Teresy Iwaniszewskiej-Haremzy, jednej z najwybitniejszych postaci dawnej sceny muzycznej Kędzierzyna-Koźla.

(Muszla koncertowa w latach swojej świetności. Foto: KK24.pl)

(Muszla koncertowa, stan dzisiejszy. Foto KK24.pl)

Offline bodzio2

« Odpowiedź #5 dnia: 08 - Luty - 2016 - 14:55:55 »
Cieszę się że podjęto decyzję o remoncie muszli, mam nadzieję że to miejsce odżyje i będzie miejscem spotkań mieszkańców nie tylko Koźla, ale też okolicznych miejscowości. Bo faktycznie w naszym mieście niewiele się dzieje aby mieszkańcy mogli gdzieś pójść z rodzinką, posiedzieć, posłuchać dobrej muzyki czy obejrzeć występy jakiś zespołów ludowych na wolnym powietrzu. Jedno mnie tylko martwi, czy nie zostanie to miejsce zniszczone przez wandali bo takowi w naszym mieście niestety są, być może zapowiedziany przez Panią prezydent miasta monitoring również obejmie to miejsce, wtedy byłaby nadzieja że będzie to odstraszające dla wandali ...

Offline rodzic

« Odpowiedź #6 dnia: 08 - Luty - 2016 - 15:24:26 »
Nareszcie coś się dzieje z dziedzictwem kulturowym naszego miasta  :super:

Offline oliver

Offline admin

Offline bodzio2

« Odpowiedź #9 dnia: 03 - Wrzesień - 2016 - 19:42:10 »
Świetnie że muszla została reaktywowana, mam tylko nadzieję ze nie skończy się na jednym koncercie, ale będą tam się odbywały cykliczne jakieś występy zespołów muzycznych, czy też innych zespołów artystycznych. Myślę że należałoby trochę zmienić kolor muszli na bardziej kolorowy, taki biały moim zdaniem nie wygląda najlepiej.